June 17, 2019 18:36
Хроника

Бутел под опсада, се трага по четворица ограбувачи на „Тутунска банка“

Полицијата во Бутел трага по четворица разбојници кои утрово ограбија екпозитура на Тутунска банка на улицата Ферид Бајрам. Автомобилот „голф 5“ со кој по грабежот избегале арамиите е пронајден запален во близина на гробиштата во близина на реката Серава.

Од МВР само потврдуваат дека е извршен грабеж, а нема детали за колкава сума на пари станува збор. При разбојништвото бил повреден обезбедувач на банката.

Нови вести

Полицијата во Велес, Кавадарци и Неготино казнила 25 пијани возачи,

Filip

Велосипедист удрил во 10-годишно дете и тешко го повредил

Filip

Притвор за скопјанец, во комбе криел 33 мигранти

Filip