February 24, 2020 11:57
Спорт

Бутел на стартот во Суперлигата гостува кај Пелистер

Македонската ракометна машка Суперлига ќе стартува на 7 и 8 септември со дерби во Битола, каде силите ќе ги одмерат Пелистер и Бутел. Ова е епилог по денешната ждрепка направена за  „возниот ред“ од новата сезона.
Во првиот дел од сезоната нема да играат на домашната сцена актуелниот шампион и европски првак Вардар и Еурофарм, кои ќе имаат оврски во ЛШ и регионалната СЕХА-лига.

ДВОЈКИ ЗА 1. КОЛО

Металург 2 – Металург

Пролет – Охрид 2013

Работнички – Струга

Пелистер – Бутел Скопје

Радовиш – Вардар јуниор