November 29, 2021 14:58
Спорт

Бутел и Охрид одиграа натпревар со вкупно постигнати 29 голови !

Пресметката меѓу Бутел и Охрид од 7. коло во прволигашката машка ракометна конкуренција во Македонија заврши невообичаено со само постигнати вкупно 29 гола ! Минимална победа забележа домаќинот Бутел (15:14).

Домаќините беа подобар противник во првото полувреме во кое во финишот стигнаа до предност од 10:6. Цврстите одбрани на двете страни беа заштитен знак до крајот на мечот, за во самата завршница да дојде до контроверзна ситуација. Охрид на неколку секунди до крајот ја зеде топката и требаше да има пенал за израмнување, но судиите од Битола (Митревски – Тодоровски) решија да ја вратат акцијата на почеток, давајќи му ја топката назад на Бутел за завршните седум секунди, по што домаќините рутински ја задржаа за конечен триумф.

Табела: Вардар 21 бод, Е. Пелистер 18, Е. Пелистер 2, Бутел 15, Пролет 15, Охрид 12, Прилеп 9, Металург 6, Радовиш 6, Струга 3, Радовиш 3, Скопје 0.

 

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.

AnimeTV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeFLV: Boonie Bears: Autumn Awesomeness (Dub) anime episode 18 online free at https://animeflv.uk watch anime

Watch anime online for free at KissAnime kissanime boruto

4Anime Watch anime online, English anime online HD