Македонија

Бугарскиот премиер Кирил Петков денеска ќе престојува во посета на Северна Македонија

Бугарскиот премиер Кирил Петков денеска ќе престојува во посета на Северна Македонија. Посетата, како што соопшти службата за информирање на бугарската влада, е по повод 30-годишнината од признавањето од Бугарија на независноста на Република Северна Македонија. Во Скопје Петков ќе биде придружуван од министрите за надворешни работи и за транспорт Теодора Генчовска и Николај Шабев. Во соопштението се наведува дека посетата ќе означи нов почеток во развојот на билатералните односи и ќе ги означи следните чекори што ќе ги преземат двете влади за решавање на отворените прашања меѓу двата соседа.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc Episode 2

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 25

anime website SK8 the Infinity

anime websites My Hero Academia Season 5

stream anime online Attack on Titan Final Season