Балкан

Бугарија: Косовски автобус се судрил со камион, повредени се 29 луѓе меѓу кои има и деца

втобус на компанијата „Шеро турс“ од Косово, во кој се превезувале 32 патници, се судрил со камион кај бугарскиот град Ќустендил, кој превезувал дрва, при што е повреден еден од двајцата шофери на автобусот, објави бугарскиот портал „Струма“.

Иако некои бугарски медиуми објавија дека во несреќата биле повредени 29 патници од Косово, меѓу кои и шест деца, сепак, според изјавата на вториот шофер на автобусот во сообраќајната несреќа нема повредени.

Како што објави struma.bg, околу 4:30 часот автобус со патници од Косово удрил во запрен камион кој превезувал дрва. Возачот на камионот се обидувал да им сигнализира на другите учесници во сообраќајот дека на коловозот паднало дрво. Сепак, косовскиот автобус удрил во камионот и тој бил исфрлен од патот.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime websites AnimeDao High School DxD

anime stream Dragon Ball (Dub)

anime online Tokyo Revengers

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

DARLING in the FRANXX

tải go88