January 26, 2021 12:00
Македонија

Бугарија го поздрави бркањето на Зоран Иванов од МИА

Софија ја цени брзата реакција на Скопје против провокациите. Оваа позиција е изнесена, откако денеска во бугарското Министерството за надворешни работи на разговор бил поканет вршителот на работи амбасадор на Република Северна Македонија во Бугарија, јави БГНЕС.

На состанокот во бугарското МНР бугарската страна нагласила дека ги цени брзите реакции на властите во Скопје во врска со случајот на палење на бугарското знаме и пројавите на говор на омраза на социјалните медиуми против членови на бугарската Влада.

Watch Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2nd Season Part 2 Episode 2 (https://animeflix.nl/m/RVaB/ep-2) at website https://animeflix.nl. See more danganronpa animeflix

Horimiya (https://crunchyrollfree.com/m/gqJV) Episode 2 at Crunchyroll free crunchyroll account reddit