April 20, 2021 10:12
Балкан Магазин

Бубњарот Драгољуб Ѓуришиќ кој свиреше во „Леб и сол“ заврши во болница поради коронавирус

Музичарот Драгољуб Ѓуришиќ (68) е заразен со коронавирусот и се наоѓа на интензивна нега во болницата „Драгиша Мишовиќ“ во Белград, пишува „Нова.рс“.

 

Познатиот тапанар, кој свиреше во групата „Леб и сол“, „Кербер“, Ѓорѓе Балашевиќ и Здравко Чолиќ, како и со многу други познати изведувачи од регионот, се чувствувал лошо и имал висока телесна температура и одлучил да побара медицинска помош.

68-годишниот Ѓуришиќ за споменатиот медиум потврдил дека е позитивен на коронавирусот.

WCOStream anime online: One Piece (https://wcostream.cc/m/gEM) Episode 969

AnimeDao animedao reddit: Dr. Stone Episode 24