October 18, 2021 13:26
Спорт

Бруно Фернандеш пред потпис на нов договор со Манчестер јунајтед

Како што пренесуваат англиските медиуми од таборот на Манчестер Јунајтед се блиску до договор со претставниците на Бруно Фернандеш околу продолжувањето на неговиот договор.

Португалецот кој е најдобар играч на „црвените ѓаволи“ има договор со клубот до 2025 година, а како што пишуваат медиумите истиот ќе биде продолжен на уште една дополнителна сезона.

Според актуелниот договор, Бруно заработува „скромни“ 150.000 фунти неделна плата, а со новиот би заработувал 250.000 фунти неделно со што би влегол во рангот на најскапоплатените играчи на клубот, Роналдо и Пол Погба.

Во последно време се појавија шпекулации дека Реал Мадрид и Барселона се заинтересирани за играчот од средниот ред, но „Сан“ пишува дека тој бил подготвен да ја прифати понудата за продолжување на соработката со тимот од „Олд Трафорд“.

Moribito - Guardian of the Spirit Episode 26

Watch Demon Lord, Retry! Episode 12

ANIMEFLIX: Guilty Crown: Lost Christmas anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix howls moving castle

Website https://animetv.cc: Watch The Seven Deadly Sins: Signs of Holy War (Dub) animetv Episode 4 anime tv us

Catchafire: https://www.catchafire.org/profiles/1625061/

Fr ulule: https://fr.ulule.com/gogoanimebe/#/