October 26, 2021 20:11
Магазин

Брук Шилдс се присети на школските денови: Сите ја паметат од „Сина Лагуна“, а и денес е неверојатно убава

Денес, 57-годишната актерка Брук Шилдс се здоби со светска слава за нејзината улога во филмот „Сина лагуна“ во 1980 година, кога го отелотвори ликот на 15-годишното девојче кое расте на пуст остров. Тогаш сеуште малолетна, Брук сними голи сцени и наскоро доби статус на секс-симбол.

Судејќи според нејзиниот изглед денес, Брук се уште изгледа неверојатно убаво и во шестата деценија од животот.

Покрај актерството, таа беше модел некое време, но направи пауза од двете работни места за да дипломира француска литература во Принстон во 1987 година.

Шилдс денес е мајка на две ќерки, Роуан и Гриер, кои ги доби со нејзиниот сопруг Крис Хенчи, а неодамна се потсети на младешките денови на Инстаграм.

Имено, таа објави фотографија од училиште и уште еднаш докажа дека веќе било јасно во младоста дека со текот на годините ќе стане поубава и посигурна во себе. Затоа одлучила да заврши факултет.

Погледнете како изгледа актерската sвезда низ годините во галеријата:

  - Instagram
  - Instagram screenshot
  - Story
  - Profimedia

AnimeKisa: Last Hope anime episode 26 online free at https://animekisa.in watch anime

Website https://twistmoe.net: Watch Salamander twistmoe Episode 3 watch anime dub

Full Metal Panic! (https://animedao.nl/m/kk1) Episode 24

Website https://aniwatch.pro: Watch Buzzer Beater 2nd Season aniwatch Episode 13 watch animes

Vingle: https://www.vingle.net/posts/3825125

Flickr: https://www.flickr.com/people/[email protected]/