January 16, 2021 07:14
Спорт

Брука во Мадрид: Реал губи 0:3 од Шахтјор на полувреме

Тимот на Реал Мадрид на стартот на новата Лига на Шампиони вечерва во Мадрид губи на полувреме од тимот на Шахјјор Доњецк со 0:3, со головите на Тете, автоголот на Варан и погодокот на Соломон.

Украинците доминираат на овој меч промашија уште една две зицер ситуации, додека Реал не може да се состави особено во фаза на одбрана.

Од друга страна пак во вториот дуел од пладневата програма, Ред Бул Салзбург Динамо Москва на полувреме 1:1.