January 28, 2022 23:14
Балкан

Бројот на инфицирани во Хрватска се намалува, но не и на починати

Бројот на ново инфицирани граѓани од коронавирусот во Хрватска се намалува, но не и на починати. Изминатитие 24 часас се регистрирани 728 нови случаи на инфицирани од коронавирусот, а починале уште 51 пациент.

Бројот на активни случаи во земјата изнесува 25.567, а од нив 2.444 пациенти се лекуваат во болница. На респираторни машини се приклучени 326 пациенти.

До денеска тестирани се вкупно 3.512.277 примероци, од кои 2.732 во последните 24 часа.

 

 

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 21

GoGoAnime The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 16

goanime pe DARLING in the FRANXX (Dub)

anime websites How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

anime websites GoGoAnime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants