January 28, 2022 07:23
Свет

Бродолом во Нигерија – удавени 29 лица, меѓу кои и студенти

Најмалку 29 лица, меѓу кои и студенти, се удавија откако нивниот брод се преврте во река во северна Нигерија, во државата Кано, соопштија локалните власти.

Локалната полиција соопшти дека седуммина преживеани се префрлени во болница, додека потрагата по исчезнатите продолжува.

Повеќето од жртвите биле ученици на исламско училиште на возраст од шест до 12 години, а отишле на верски настан, јави Би-Би-Си.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime online AnimeDao How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

anime dao AnimeDao Redo of Healer

SK8 the Infinity

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

AnimeDao Black Clover Episode 167