October 22, 2021 23:39
Македонија

Брнз: На С. Македонија и се потребни избори согласно законите и Уставот

Амбасадорката на САД во државава Кејт Мари Брнз во изјава за МИА порачува дека е важно во земјава да се одржат избори затоа што, како што истакнува на Северна Македонија и се потребни потполно функционални институции за справување со сите предизвици, вклучително и со кризата со КОВИд-19. Истакнува дека датумот за избори треба да се утврди во согласност со законите и Уставот на земјата.

-Важно е во земјата да се одржат избори. На Северна Македонија и се потребни избрани и потполно функционални институции – влада и собрание – за да се справуваат со многуте итни предизвици кои ќе имаат долгорочен ефект врз иднината на земјата, вклучувајќи го одговорот на кризата со КОВИД-19, како и подготовките за пристапните преговори со ЕУ.  Што се однесува до датумот за овие избори, тој треба да се утврди во согласност со законите и Уставот на земјата,наведува Брнз.

AnimeBee: Power Battle Watch Car (Dub) anime episode 26 online free at https://animebee.to anime stream

Tree in the Sun (https://animetv.cc/m/WzQl) Episode 25

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

Animepahe: Tobira wo Akete anime episode Full online free at https://animepahe.cc animepahe

Nhattao: https://nhattao.com/members/animefreak.2879667/

Openlibrary: https://openlibrary.org/people/animefreakws