January 24, 2022 20:49
Македонија

Брнз: Изразувам најдлабоко сочувство на семејствата што ги загубија своите најмили

Американската амбасадорка во земјава Кејт Мери Брнз изрази сочувство за загинатите во автобуската несреќа што се случи доцна синоќа во Бугарија.

– Од име на Американската амбасада, сакам да изразам најдлабоко сочувство на семејствата кои ги загубија своите најмили, и нашата поддршка за повредените, како и за оние на кои срцата им се скршија кога слушнаа за оваа трагична сообраќајна несреќа. Нашите мисли се со Вас во овие тешки времиња, напиша амбасадорката Брнз на Твитер.

Во исто време, и Амбасадата на САД во Софија изрази сочувство до семејствата на загинатите.

– Ние во Амбасадата на САД со тага ја примивме веста за автобуската несреќа кај селото Боснек. Нашите мисли се со жртвите и нивните семејства и се надеваме на брзо закрепнување во тие трагедии, наведуваат од американската Амбасада во Софија.

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak DARLING in the FRANXX

AnimeFreak Attack on Titan Season 3 Episode 5

AnimeFreak Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

anime websites Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

free anime online AnimeFreak My Hero Academia Season 4