Балкан

Брнабиќ најави: Денеска бројката на заразени ќе биде катастрофална

Премиерката Ана Брнабиќ за ТВ Прва, изјавила дека денеска во Србија ќе има повеќе заболени од кога и да било од почетокот на пандемијата.

Според неа, податоците од утринава покажуваат дека бројките се катастрофални. Притоа, истакнува дека засега маските се задолжителни во затворен простор и на отворено, каде нема услови за растојание.

„Имаме вакцини и лекови, можеме да помагаме на регионот, па дури и на земји од ЕУ. Имаме се што ни треба и добиваме меѓу првите“, објаснува таа, како дел од причините зошто не се засилуваат превентивните мерки.

Кризниот штаб денеска заседава околу организирањето на наставата во новото полугодие и соодветно на нивните препораки, ќе бидат донесени одлуки.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

goanime pe So I'm a Spider, So What?

gogo anime tv GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

GoGoAnime Record of Ragnarok Episode 12

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 6

gogoanime pro GoGoAnime One Piece (Dub)

tải go88