Свет

Британските пратеници го отфрлија распоредот за законот за Брегзит

Долниот дом на британскиот Парламент вечерва ја одби агендата за дебата за договорот за Брегзит, која премиерот Џонсон предвиде да трае три дена со цел земјата на 31 октомври да излезе од ЕУ.

По гласањето, Џонсон изјави дека ќе ја „паузира” легислативата за Брегзит и ќе се консултира со лидерите од Европската Унија.

Претходно со 329 гласа „за” и 299 „против”, пратениците во Долниот дом одобрија договорот за Брегзит да помине во следната фаза.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Naruto: Shippuden Episode 497

JUJUTSU KAISEN

AniWatch SK8 the Infinity

watch anime dub Attack on Titan Season 3 (Dub)

aniwatch The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

tải go88