October 19, 2021 19:39
Свет

Британските власти ја разгледуваат можноста за воведување „ковид пасоши

 Британските власти ја разгледуваат можноста за воведување „ковид пасоши” за оние кои биле вакцинирани против новиот вид коронавирус, објави весникот „Сандеј Тајмс”, повикувајќи се на свои извори.

Според весникот, таквата мерка ќе им овозможи на носителите на новиот документ послободно да се движат низ земјата, вклучително и на службени патувања, отколку оние кои одбиваат вакцинација.

Се очекува одлуката утре во Парламентот да ја објави британскиот премиер Борис Џонсон.

WCOStream - Watch anime online, English dub anime

Website https://animefreak.ws: Watch Please Teacher! animefreak Episode 12 watch animes

AnimeTV: Dragon Ball Z: Battle of Gods anime episode Full online free at https://animetv.cc anime tv dragon ball

Website https://animebee.to: Watch The New Prince of Tennis: Hyoutei vs. Rikkai - Game of Future animebee Episode 2 animes online

Pbase: https://pbase.com/gogoanimebe/profile

A pr-cy: https://a.pr-cy.ru/gogoanime.be