Свет

Британскиот парламент неочекувано ја усвои програмата на Џонсон

Британскиот парламент синоќа ја усвои програмата на владата на премиерот Борис Џонсон, што се оценува како ненадејна победа за конзервативниот премиер, една недела пред закажувањето на брегзит.

Пратениците со 310 гласови „за“ и 294 „против“ ја усвоија програмата за владата која официјално беше претставена на 14 октомври од кралицата Елизабета Втора.

Парламентот ја усвои програмата неколму минути откако Џонсон предложи предвремени избори на 12 декември, но потребна е согласност од опозицијата за организирање на тие избори.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Mother of the Goddess’ Dormitory Episode 8 - Uncen

gogoanimeio GoGoAnime Tokyo Revengers (Dub)

anime sites Fairy Tail

GoGoAnime My Hero Academia Season 3

GoGoAnime Fairy Tail (Dub) Episode 175

tải go88