August 5, 2021 03:26
Свет

Британската кралица приреди прием за лидерите на Г7

Британската кралица Елизабета Втора вечерва приреди прием за лидерите на Групата седум најразвиени индустриски земји во светот, кој се одржува во Англија.

Кралицата (95) пристигна на приемот во друштво на својот син Чарлс и неговата сопруга Камила, ана собирот присуствуваат и принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт.

Приемот за светските лидери е прв поголем јавен настан на кој присуствува кралицата Елизабета Втора по смртта на нејзиниот сопруг, принцот Филип во април.

Таа на приемот првпат се сретна со американскиот претседател Џо Бајден, кој е инаку 13-от претседател на САД кој го запознала во текот на своето речиси 70-годишно владеење на британскиот трон.

Watch anime online for free at 4Anime persona 4 the animation. K (https://4anime.biz/m/0D6) Episode 13

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Haganai: I don't have many friends NEXT (Dub) Episode 12

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. Mermaid Forest OVA (Dub) (https://gogoanime.be/m/ElwL) Episode Full

KissAnime People SAP: https://people.sap.com/kissanimemx#about