November 27, 2021 18:54
Свет

Британската кралица го откажа присуството на климатскиот самит на ОН

Британската кралица Елизабета нема да присуствува на климатскиот самит на ОН следната недела во Глазгов, бидејќи ѝ било советувано да се одмори, соопшти вечерва Бакингемската палата.

Во соопштението се наведува дека кралицата извршува „лесни обврски“ во замокот Виндзор.

„ Нејзиното височество со жалење одлучи да не оди во Глазгов на вечерниот дочек в понеделник, 1 ноември“, се наведува во Бакингемската палата.

Кралицата ќе им се обрати на делегатите на самитот преку снимена порака, се додава во соопштението.

Do You Love Your Mom and Her Two-Hit Multi-Target Attacks?: Do You Love Your Mom on the Shore? (https://animebee.to/m/xw3y) Episode Full

Tokyo Ghoul (https://wcostream.cc/m/VLK) Episode 12

Rose of Versailles (https://animeflix.nl/m/e69) Episode 40

AnimeFLV Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://twistmoe.net: Watch DIGIMON ADVENTURE 20th memorial story twistmoe Episode 5 anime stream