January 25, 2022 06:59
Економија

Британската економија се врати на нивоата пред пандемијата

Британската економија го надмина нивото од пред пандемијата по силниот раст во ноември, покажуваат официјалните бројки.

– Бруто домашниот производ порасна за 0,9 проценти во ноември 2021 година и за првпат е над нивото пред пандемијата на коронавирус, се вели во соопштението на Службата за национална статистика.

Економијата на Британија е 0,7 отсто над нивото од февруари 2020 година, додаде Службата.

– Неверојатно е да се види како размерот на економијата во ноември се враќа на нивоата пред пандемијата, што е доказ за истрајноста и решителноста на британскиот народ, изјави британскиот министер за финансии Риши Сунак

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

watch animes GoGoAnime Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 17

anime streaming GoGoAnime Black Clover

GoGoAnime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

GoGoAnime JUJUTSU KAISEN (Dub)