April 21, 2021 00:12
Спорт

Брестовац: Разликата во квалитет не е голема, нашите грешки беа клучни за поразот

Македонија со пораз од Словенија од 21-31 стартуваше во главната фаза на Светското првенство во Египет. Селекторот на нашата репрезентација Данило Брестовац вели дека и покрај тоа што разликата во квалитет е голема, сепак на крајот големиот број наши грешки се клучот за поразот.

„Одлично го почнавме натпреварот, но нашите грешки ја направија разликата во мечот. Разликата во квалитет не е голема, едноставно нашите грешки ја направија разликата. Ќе се обидеме да бидеме подобри во следните натпревари“, вели Брестовац. 

Македонија во петок ќе го игра вториот натпревар во главната групна фаза каде ќе се сретне со Русија, а мечот е со почеток во 15:30 часот.

AnimeFreak animefreak my hero academia: Boku no Hero Academia 5th Season Episode 3

ANIMEFLIX anime flix app: JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 39