Спорт

Брајтон го отпиша Челси од шампионската трка и го врати во борба за ЛШ (ВИДЕО)

Челси четврти натпревар по ред не знае за победа во Премиерлигата, овојпат одигра 1-1 на гостувањето кај Брајтон.

Тимот на Томас Тухел се збогува со сите шанси за шампионската титула во Премиерлигата, денеска одиграа само 1-1 на гостувањето кај Брајтон.

А мечот почна добро за Челси, во 28. минута со гол на Зијеш дојдоа во водство од 1-0.

Предноста ја чуваа се до 60. минута кога Вебстер го изедначи резултатот на 1-1.

anime gogo. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 5

free anime online Black Clover

GoGoAnime Bleach Episode 361

watch anime online Komi Can’t Communicate

gogoanimeio Gintama