January 21, 2019 23:41
Свет

Брачен пар од Германија загина при обид да премине железничка пруга

Германската полиција соопшти дека брачен пар загинал кога во нив удрил воз, додека се обидувале да ја преминат пругата.

Како што соопшти полицијата, се работи за маж и жена на 71 и 67-годишна возраст, кои се симнале од воз, по што се обиделе да ја поминат пругата на патот кон нивниот дом.

По слегувањето од возот, во нив удрил друг воз кој се движел во спротивната насока на железничката станица.

Related posts

Репортери без граници: Слободата на медиумите во се поголема опасност

Igor

Американската влада е делумно блокирана, Трамп свика состанок

Filip

Роденденот на лидерот Ким Џонг-ун ни следната година нема да се прослави како празник

Ivona