Балкан Спорт

Братот на Ѓоковиќ: Сакаат да пак да го уапсат, дојдоа десетина полицајци

Иако победи пред сојузниот суд на Викторија, Новак Ѓоковиќ нема да може да остане во Австралија – според новата одлука на локалните власти.

Големата драма се одвива во Мелбурн, каде тамошните власти се уште сакаат да го депортираат најдобриот тенисер на светот, покрај судската одлука за враќање на визата.

Имиграциската служба сака да го протера Новак од земјата и покрај одлуката на судот, која беше позитивна за Ѓоковиќ, врз основа на фактот дека судијата Ентони Кели посочи дека ги следел сите упатства и дека официјалните лица не му дале соодветни информации навреме, и дека има правосилно медицинско ослободување.

„ Непроспиена ноќ за целото семејство, тешки моменти за нас. Новак покажа дека е упорен и верува во себе и во своите ставови и идеали. Се бореше за цел свет, од друга страна го имаме австралискиот систем, судијата донесе вистинска одлука врз основа на факти и немаше причина за друга судска одлука, но добиваме информации дека министерот за внатрешни работи е над судот. Новак падна во сериозен политички вител, народот на Австралија е несреќен, тие се затворени од почетокот на пандемијата и дефинитивно е политика, тоа е цело време. Она што можеме да го направиме е сите да се вклучиме и да ја пренесеме оваа вест на социјалните мрежи – Новак повторно сакаат да биде заробен и затворен. Ова се најновите информации, во моментов се консултираме со ПР службите за следните чекори. Сега е со адвокатите во просториите каде што беа за време на судењето, а моментално разгледува и размислува за опции – изјави Ѓорѓе Ѓоковиќ на телевизија „Прва“.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime High School DxD Episode 8

Naruto: Shippuden (Dub)

free anime online GoGoAnime DARLING in the FRANXX (Dub)

GoGoAnime Bleach Episode 363

gogoanime1 Attack on Titan Season 3 Part 2

tải go88