September 20, 2021 21:58
Спорт

Бранковски е првиот македонски натпреварувач кој ќе се појави на Игрите во Токио

Македонската спортска експедиција на Олимписките игри во Токио кои денеска ќе бидат официјално отворени брои осум натпреварувачи. Прв од макеоднските натпреварувачи ќе се појави Борјан Бранковски во стелаштво, во дисциплината 10 метри со воздушен пиштол. Тој на линијата ќе застане утре во 6 часот наутро по македонско време. Нешто подоцна, во олимпиското пливалиште ќе настапи Филип Дерковски, кој ќе плива на 400 метри слободно, а чија трка се очекува нешто по 13 часот.

Распоред кога ќе настапат македонските натпреаврувачи на Игрите:

1. Борјан Бранковски – 10 метри воздушен пиштол квалификации (24.07.2021 – 6 часот)

2. Филип Деркоски – 400 метри слободно квалификации (24.07.2021 – 12.45 часот)

3. Арбреша Реџепи – Џудо -52кг. (25.07.2021 – 4 часот)

4. Дејан Георгиевски – Таеквондо 80кг. (27.07.2021 – 3.15 часот)

5. Миа Блажевска Еминова – 100 метри слободно квалификации (28.07.2021 – 14 часот)

6. Јован Стојоски – Атлетика 400 метри (01.08.2021 – 3.45 часот)

7. Пулексенија Јованоска – Карате ката (05.08.2021 – 3 часот)

8. Магомедгаџи Нуров – Борење 97кг. (06.08.2021 – 11 часот)

Watch anime online for free at AniWatch watch anime dub

Radiant Episode 21

Watch anime online for free at KissAnime gogoanime kissanime

Website https://animefreak.ws: Watch Castlevania (Dub) animefreak Episode 4 watch anime online

8tracks: https://8tracks.com/kissanimemx

Recordsetter: https://recordsetter.com//user/animefreakws