September 24, 2021 07:33
Свет

Бразил ќе ја набави и кинеската вакцина „Синовац”

Бразилската Влада ќе ја вклучи кинеската вакцина „Синивац” во својата програма во борбата против  Ковид-19.

Во бразилската програма вклучена е и вакцината што ја развиваа „АстраЗенека” и британскиот Универзитет Оксфорд.

Гувернерот на Сао Паоло, Жоао Дорија изјави дека бразилската Влада се согласи да купи 46 милиони дози од вакцината „Синовац”, додавајќи оти вакцинацијата во цела земја би можела да почне во јануари следната година.

Watch Alice in Dreamland Episode Full

WCOStream: Bikini Warriors (Dub) anime episode 12 online free at https://wcostream.cc wcostream dragon ball super

AnimeKisa: Honobono Log anime episode 10 online free at https://animekisa.in watch animes

I want to eat your pancreas Episode Full

Lawrence: http://www.lawrence.com/users/animeflixnl/

Effecthub: http://www.effecthub.com/user/1946871