July 28, 2021 22:51
Свет

Бразил: Се умира побрзо од коронавирус откако на кое било друго место во светот

Бразил ја надмина Велика Британија по бројот на смрти случаи од Ковид-19 во светот. Во однос на бројот на смртни случаи од коронавирусот, Бразил сега е на второто место во светот.

Вкупниот број на починати достигна 41.828, бидејќи уште 909 луѓе починаа во последните 24 часа, пренесува Ројтерс.

Министерството за здравство на Бразил соопшти дека вкупниот број заразени е 828.810, бидејќи се регистрирани 25.982 нови случаи на Ковид – 19. Бразил е исто така втор во светот по бројот на заразени, по САД.

GoGoAnime anime websites: Dragon Ball Super (Dub) (https://gogoanime.be/m/0zQG) Episode 131

KissAnime kissanime pokemon: Gintama Episode 201