March 5, 2021 14:08
Спорт

Бошковски повеќе не е тренер на Голден Арт КЛ7

Ракометниот клуб Голден Арт КЛ7 вечерва ја информира македонската спортска јавност дека ја прекинува соработката со тренерот Андон Бошковски.

– Денес, 15 јануари 2021 година престануваат сите обврски за ангажман во клубот на досегашниот прв тренер Андон Бошковски.

На Бошковски му благодариме на досегашната соработка и за придонесот во развој на нашиот проект и му посакуваме многу успех во следните ангажмани, стои во соопштението на суперлигашот.

Клубот во текот на следните неколку дена ќе информира за новото решение на тренерската позиција.

Watch Dragon Ball Super (Dub) Episode 125 (https://animeheaven.pro/m/dVKk/ep-125) at website https://animeheaven.pro anime heaven org

Watch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 11 at website https://animeflix.nl animeflix haikyuu