October 19, 2021 05:22
Економија Македонија

Бочварски на увид во изградбата на втората фаза од експресниот пат Штип-Радовиш

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми денеска ќе извршат увид во изградбата на втората фаза на експресниот пат Штип – Радовиш, во должина од 16,9 километри.

Првата фаза од експресниот пат од 23,56 километри од клучката Штип-југ до Бучим беше пуштена во употреба во јуни годинава. Втората фаза од патот ги опфаќа делниците од клучка Три чешми до Штип-Југ, како и делницата од Бучим до Радовиш.

Инвестицијата во експресниот пат, со вкупна должина од 40,46 километри, изнесува 60 милиони евра.

Animepahe: Sugar: A Little Snow Fairy Summer Special anime episode 2 online free at https://animepahe.cc anime websites

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://kissanime.mx: Watch Harukanaru Toki no Naka de 3: Owarinaki Unmei kissanime Episode Full tower of god kissanime

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Scoop: https://www.scoop.it/u/animefreak

Diigo: https://www.diigo.com/profile/gogoanimelol