Македонија

Бочварски: Наскоро ќе биде пуштен во употреба експресниот пат Штип – Радовиш

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека наскоро ќе биде пуштен во употреба експресниот пат Штип – Радовиш.

„Наскоро ќе биде пуштен во употреба експресниот пат Штип – Радовиш, кој е завршен во рок. Првата делница, а секако се работи и на втората која што наредната година ќе биде завршена, верувам исто така во рок“, вели Бочварски.

AnimeFreak animes online: The Promised Neverland Season 2 Episode 5.5 (https://animefreak.ws/m/z52g) Episode Full

WCOStream watch anime: My Hero Academia 2 (Dub) Episode 25