August 19, 2019 10:23
Балкан

Босански град го укина финансирањето на политичките партии

Општинското собрание на Долни Вакуф одлучи да го прекине финансирањето на политичките партии од буџетот и тие пари да ги пренамени за стипендирање на студенти, пренесе сараевско „Ослобоџење“.

Одлуката е донесена едногласно на седница одржана пред неколку дена, а како што се наведува, се работи за околу 12.500 евра.

Нови вести

Мицотакис во посета на Париз и Берлин

zane

Инспектори од грчката УЈП се претставиле како шпански туристи за да откријат затајувач на данок на Миконос

zane

Александар Вучиќ во ненадејна посета на Њујорк, ќе се сретне со американскиот државен секретар

zane