Спорт

Борусија победи, но остана без Халанд

Борусија Дортмунд со 3:2 славеа кај Хофенајм. Халанд, Ројс и Раум (авто-гол), погодија за „Милионерите“. Головите за Хофенхајм ги постигнаа Крамариќ и Рутер.

Халанд постигна еден гол, меѓутоа од таборот на „милионерите“ го вклучија алармот откако им се повреди Ерлинг Халанд.

Норвежанецот мораше да биде заменет во 63. минута од средбата, и видно со гримаса на лицето. Станува збор за адукторот, повреда која Халанд веќе ја имаше и поради која паузираше извесен период.

Кон крајот на средбата поради повреда излезе и Аканџи, па така од таборот на Борусија Дортмунд треба да стравуваат дека ќе останат без двајца клучни играчи.

 

anime heaven. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Attack on Titan Final Season Part 2

AnimeHeaven Naruto (Uncropped) (Dub) Episode 214

AnimeHeaven Komi Can’t Communicate Episode 10

dubbed anime My Hero Academia Season 5

Kiss x Sis (TV) Episode 11