June 28, 2022 02:56
Спорт

Борусија Дортмунд и тренерот Розе ја прекинаа соработката

Марко Розе и германскиот фудбалски бундеслигаш Борусија Дортмунд ја прекинаа соработката, иако имаа договор до 2024 година.

По само една сезона поминато на клупата кај „милионерите“ Розе го напушта Дортмунд. Борусија  сезонава не освои ниту еден трофеј, а заврши како втора во Бундеслигата.

-По нашата интензивна анализа, во која учествуваа Розе, Вацке, Цорк, Кел и Замер, клубот реши да ја прекине соработката. На Розе му посакуваме успех и среќа во понатамошните негови ангажмани – се вели во соопштението на Борусија Дортмунд.

go88 hỗ trợ ngân hàng nào dang nhap go88.vin Link tải Go88 Club cho Android APK | IOS mới nhất

https://sunwin.gg/