Свет

Борис Џонсон: Нема да поднесам оставка, треба да почекаме истрага

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека нема да поднесе оставка и дека граѓаните треба да го чекаат исходот од парламентарната истрага за спорните страни на Даунинг стрит за време на карантинот.

Запрашан од пратеник на опозициските либералдемократи дали е време да поднесе оставка, Џонсон одговори не, „Ројтерс“.

„Искрено се извинувам за направените погрешни проценки“, рече Џонсон, додавајќи дека треба да ја почекаме истрагата следната недела пред да донесеме заклучоци.

Единаесет членови на Конзервативната партија на британскиот премиер Борис Џонсон утрово му врачија писма на недоверба на Џонсон, пренесува британски „Дејли телеграф“.

watch anime. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 142

english anime Bleach

ANIMEFLIX SK8 the Infinity Episode 3

anime websites ANIMEFLIX Komi Can’t Communicate

Fairy Tail