October 23, 2021 01:06
Балкан

Борисов: Не ме интересира претседателската функција

Поранешниот премиер на Бугарија и лидер на ГЕРБ, Бојко Борисов, за време на посетата на Перперикон коментираше дека никогаш не бил заинтересиран за претседателската функција, јави дописникот на МИА од Софија.

Борисов додаде дека неговата партија наскоро ќе го објави својот претседателски кандидат. Најверојатно, ГЕРБ повторно ќе учествува на претседателските избори во коалиција со СДС.

– Најдобро би било да има заедничка кандидатура на претседателска двојка од демократската заедница против диктатурата на Радев, оцени Борисов.

Kagaku Ninja-tai Gatchaman (Movie) (Dub) Episode Full

Kodocha (Dub) Episode 51

Watch Anime on Ads-free Website Animekisa

AnimeBee: Master of Torque 3 anime episode Full online free at https://animebee.to stream anime online

Hubpages: https://hubpages.com/@gogoanimelol

Subrion: https://subrion.org/members/info/animefreakws/