Македонија

Борисов му изразил сочувство на Заев за жртвите во сообраќајната несреќа

Лидерот на ГЕРБ Бојко Борисов му изразил сочувство на премиерот Зоран Заев по повод тешката сообраќајна несреќа во која 46 луѓе ги загубија животите.

– Телефонски разговарав со премиерот на Република Северна Македонија Зоран Заев. Изразив сочувство за загинатите граѓани на неговата земја во сообраќајната несреќа на автопатот „Струма”, напиша на Фејсбук Борисов.

Тој изрази уверување дека надлежните институции ќе ги утврдат причините за несреќата.

Борисов исто така го уверил Заев дека настраданите кои се хоспитализирани во болницата „Пирогов” во Софија ќе ја добијат најквалитетната медицинска нега.

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

watch animes One-Punch Man

anime freaks tv AnimeFreak So I'm a Spider, So What?

anime websites AnimeFreak My Hero Academia Season 4

AnimeFreak The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 14

anime freaks tv Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

tải go88