October 22, 2021 08:31
Балкан

Борисов: Кандидатот на ГЕРБ за претседател на Бугарија е добро познат

Лидерот на ГЕРБ и поранешен бугарски премиер Бојко Борисов ги коментираше претстојните претседателски избори во земјата за време на неговата посета на градот Провадија, познат како извор на сол.

Како што јави дописникот на МИА од Софија, според Борисов, кандидатот за претседател на ГЕРБ е веќе јасен и добро познат.

– Го познавате многу добро, изјави Борисов, но не сакаше да го открие неговото име.

GoGoAnime: To Heart 2 Adnext anime episode 2 online free at https://gogoanime.be watch animes

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

KissAnime: Saber Marionette R anime episode 3 online free at https://kissanime.mx kissanime discord

Crokes: https://www.crokes.com/gogoanimelol/profile/

360cities: https://www.360cities.net/profile/animefreak-ws