January 21, 2021 04:53
Балкан

Борисов во самоизолација поради контакт со заразениот заменик министер Нанков

Бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска изјави дека е во самоизолација затоа што бил во контакт со заменик министерот за градежништво Николај Нанков, кој е позитивен на коронавирусот.

Борисов се тестираше денеска пред да се сретне со Кејт Крач, член на американскиот Стејт департмент за економски развој, енергија и развој.

Тој претходно беше информиран дека Нанков се заразил со Ковид 19, поради што ќе остане дома се додека здравствените работници не проценат дали може да го напушти карантинот.

„Чекам инструкции од здравствените работници и до тогаш ќе бидам во самоизолација. Последниот контакт со Нанков го имав во понеделникот”, напиша Борисов на Фејсбук. 

Watch Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 6 (https://animefreak.ws/m/G4N7/ep-6) at website https://animefreak.ws. See more fire force animefreak

Watch Cells at Work! Episode Full (https://animeheaven.pro/m/4yv7/ep-1) at website https://animeheaven.pro animeheaven boruto