December 1, 2021 06:19
Скопје

Богоев се прости од директорката на градинката: Изгубивме вредна личност, си отиде највредниот „мајски цвет“

Денеска згасна животот на нашата Ангела Ангеловска Усовска, директорка на детската градинка „Мајски цвет“. И јас и општината ќе ја паметиме пред сѐ како извонреден човек, ведра личност и голем работник, информира за тажната вест, градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев.

-И јас и општината ќе ја паметиме пред сѐ како извонреден човек, ведра личност и голем работник.
Да не беше Ангела немавме да имаме и толку успеси на полето на детската заштита и предучилишното образование во Карпош. Заедно го отворивме објектот „Јасмин“ во Тафталиџе 2, а минатата година ја реконструиравме и „Мајски цвет“ во Тафталиџе 1.Секогаш насмеана, многу креативна и ненаметлива… Чекор пред времето, како во воведувањето на здраво мени по градинките и современи дидактички материјали, така и во односот со кадарот, родителите, со сите нас. Ангела, ти благодарам за тоа што ми беше соработник. Чест ми беше што те познавав и што заеднички сработивме многу. Си отиде највредниот „мајски цвет“, но ги повикувам сите вработени во градинките да го продолжат нејзиниот пат, да се грижат за дечињата и условите, како што Ангела тоа го правеше. Изразувам искрено сочувство до семејството. Загубата е голема. Ангела зад себе остави резултати за два животи, кои се вредни за целата заедница. Јас лично, но и општината остануваме на располагање на семејството, напиша Богоев.

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Princess Knight Episode 7

Animepahe: Sailor Moon SuperS the Movie: Black Dream Hole anime episode Full online free at https://animepahe.cc dubbed anime

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE

Molbiol: http://molbiol.ru/forums/index.php?showuser=1188761

Behance: https://www.behance.net/gogoanimelol