Македонија

Богоев: Во кое својство Мицкоски секој ден промовира проекти заедно со градоначалниците?

Ја повикувам ДКСК да провери во кое својство  Христијан Мицкоски секој ден во работно време, оди на терен со градоначалниците или вработените во општините, рече Стефан Богоев од СДСМ во гостувањето на „Само вистина“ на Канал 5.

-Тој промовира канализација како претседател на партија и дава изјави во име на вработени во општината за време на работно време, тоа е прекршување на закон. Не смее партиски претседател да држи прес конференција со вработени во администрација, па каде го има тоа, појасни Богоев.

Богоев најави дека СДСМ утре имаме средби на  ИО и ЦО во партијата, а појасни дека и Алтернатива како што најавиле имаат претстедателство.

– Алтернатива има некои програмски работи кои смета дека се суштински битни за да бидат дел од парламентарното мнозинство. Сега фокусот е на тоа, штом се усогласат тие работи ќе се премине веднаш кон кадровските дискусии, односно пред се распределба на местата, појасни Богоев.

watch anime dub. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Horimiya Episode 7

Tokyo Revengers (Dub)

ani watch app AniWatch Boruto: Naruto Next Generations

Dragon Ball Super (Dub) Episode 122

AniWatch Josee, the Tiger and the Fish Episode Full

tải go88