August 21, 2019 01:32
Македонија

Богоевски тврди дека бил снимен од таксист

Пратеникот Павле Богоевски тврди дека разговорот објавен во „бомбата“ на „Илија Громовник“ го снимил таксистот во чиј автомобил се возел пред неколку месеци. Богоевски претходно потврди дека нарачал дрога, но не кокаин, туку масло од канабис.

Ова го обелодени самиот пратеник одговарајќи на прашања во коментари на неговиот Фејсбук профил каде се огласи за снимката.

 

Нови вести

ФФМ: Пред Куќата на фудбалот трагично згасна човечки живот!

24news

Двојни дипломи Универзитет ФОН и Швајцарски Универзитет

Filip

ВМРО-ДПМНЕ ги напушта седниците на советот на општина Аеродром

Filip