January 28, 2022 23:56
Магазин

„Блу Ориџин” го одложи вториот туристички лет во Вселената

Американската компанија „Блу ориџин” на Џеф Безос го одложи вториот лет со туристи во Вселената, поради неповолни метеоролошки услови. Лансирањето на вселенскиот брод „Њу шепард” беше планирано за денеска, но тоа сега треба да се случи утре.

На леталото ќе има четворица туристи. Меѓу нив е и 90-годишниот глумец Вилијам Шетнер, познат по улогата на капетан Кирк во серијата „Ѕвездени патеки”. Тој ќе стане највозрасниот човек што полетал во Вселената.

На 20 јули, компанијата успешно го заврши првиот орбитален лет со туристи. Меѓу нив беше и самиот Џеф Безос.

online anime. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 23

AnimeFreak Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 8

AnimeFreak My Hero Academia Season 5 (Dub)

old animefreak My Hero Academia Season 3

How NOT to Summon a Demon Lord Ω