January 21, 2022 11:46
Македонија

Блиските на загинатите во автобуската несреќа ќе можат да влезат во Бугарија и без документ за Ковид-19

Во Република Бугарија ќе биде дозволен влез за сите блиски роднини на настраданите лица во тешката сообраќајна несреќа без разлика дали поседуваат документ поврзан за мерките за заштита од пандемијата со Ковид-19.

Од бугарските погранични органи донесена е одлука за измена на протоколот за влез во Република Бугарија за Ковид-19, соопшти Националниот координативен центар за гранично управување.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2 Episode 10

4Anime Attack on Titan

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 37

My Hero Academia Season 3

4Anime Hunter x Hunter (2011) Episode 145