January 29, 2022 08:22
Магазин

Блесна елката пред „Рокфелер” во Њујорк

Светлата на божиќното дрво пред њујоршкиот „Рокфелер центар” беа официјално и свечено запалени на Менхетен. Висината на норвешката смрека е 24 метри.

Покриена е со повеќе од 50.000 светлки во боја на виножито, а на врвот е поставена ѕвезда обложена со кристали тешка околу 400 килограми. Овогодишната „елка” во центарот на Рокфелер е од сојузната држава Мериленд.

На свеченоста присуствуваа многу гледачи, за разлика од лани, кога пристапот беше ограничен поради пандемијата на коронавирус. На сцената излегоа музичарите Нора Џонс, Хери Коник Помладиот, Бред Пејсли и Алеша Кара. Настанот одеше во живо на телевизијата „Ен-би-ес” (NBS).

Првата елка пред „Рокфелер” беше поставена од страна на вработени таму, во 1931 година, од кога и трае традицијата.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

sites to watch anime The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

Horimiya (Dub)

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

dubbed anime 4Anime TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

online anime Fairy Tail