October 23, 2021 01:16
Спорт

Блажевиќ: Динамо и Ц.звезда прво треба да скокнат, па да кажат оп

Можниот фудбалски натпревар меѓу лутите ривали, хрватскиот повеќекратен првак Динамо Загреб и српскиот Црвена звезда во бараж за пласман во групната фаза од елитното европско клупско натпреварување Лигата на шампионите, по вчерашната ждрепка во Нион е топ тема во регионот.  Со нетрпение со очекува ваков натпревар помеѓу некогашните тимови од големата ју-четворка, за кои се верува дека ќе ги исполната предусловите во 3. квалифиакциско коло да ги елиминираат своите ривали. Динамо ќе има потешка задача со полската Легија, а Црвена звезда со модавскиот Шериф.  Искусниот фудбалски стратег, поранешен тренер на тимот од Максимир, неповотрливиот Ќиро Блажевиќ се огласи со една претпазлива изјава.

– Рано е сине да се говори за двомечот, треба прво да дојдеме до тој бараж. Јас сум многу искусен и го познавам фудбалот. Прво треба да се скокне, па да се каже оп, – вели Блажевиќ за „Спортски журнал“ и додава.

– Знам дека сите очекуваат да дојде до тој дуел и јас искрено се надевам дека ќе биде така. Ако на крајот дојде до тоа, сакам да се покаже спортска култура и чесност на теренот. Ако ја одработат својата работа, ќе дојдам во Белград. Па тоа ќе биде спектакл, двата меча. Јас ги сакам луѓето во Белград и се надевам дека ќе се видиме за скоро – потенцира Ќиро.

 

Website https://animeheaven.pro: Watch Hakkenden -Eight Dogs of the East- Season 2 animeheaven Episode 13 animeheaven attack on titan

AnimeDao: Kiddy Grade anime episode 24 online free at https://animedao.nl the daily life of the immortal king animedao

https://animepahe.cc anime

B'T X (Dub) Episode 25

Articleusa: https://articleusa.com/members/animefreakws/

Vingle: https://www.vingle.net/gogoanimebe