June 24, 2021 21:21
Спорт

Благослов од Папата Франциск пред стартот на ЕУРО2020

Претседателот на УЕФА Александар Чеферин и други високи фудбалски гости денеска на аудиенција во Апостолската палата во Ватикан добија благослов пред почетокот на ЕУРО2020 од поглаварот на Римокатоличката црква папата Франциск.

Европското првенство кое лани беше одложено за годинава поради пандемијата на коронавирус започнува утре со натпреварот меѓу Италија и Турција на Олимпискиот стадион во Рим.

Папата Франциск е страстен љубител на фудбалот и голем навивач на аргентинскиот прволигаш Сан Лоренцо.

https://animeflix.nl mob psycho 100 animeflix. THE [email protected] SHINY FESTA Episode 3

KissAnime Watch anime online, English anime online HD. The Devil Lady (Dub) (https://kissanime.mx/m/kbGM) Episode 26

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD. Ringing Bell (Dub) (https://animedao.nl/m/rJ2x) Episode Full

KissAnime Myspace: https://myspace.com/animemx0