Скопје

Благодарение на градоначалникот Смилевски жителите од улица 50 во општина Бутел дочекаа да газат по асфалат

Жители од улица 50 во општина Бутел кои деновиве по речиси четиридецениско чекање се израдуваа на афалат. Поради овој чин, жителите на социјалните мрежи не штедат пофални зборови за градоначалникот на Бутел, Велимир Смилевски.
-Благодарение на градоначаликот господинот Велимир Смилевси добивме асфал после 40 години откако живееме на оваа улица, напиша Милја Насева, а нејзината соседка Ирена Мила во подолг статус запиша:
-Значи морам да го кажам ова. Во моите 37 години постоење секогаш кога беше ВМРО на власт имаше една улица 50 која ја скокаа и никогаш не ја асфалтираа. Дека луѓето кои живеат на таа улица гласаа или не гласаа или не беа од нивната партија.
После 37 години од моето постоење јас и моите го дочекавме денот да видиме асфалт. Па не знам од кога не сум била ваква среќна, паметејќи ги моите и на братучедите и комшичињата патешествијата за до училиште во врнежливи денови. Ај јас млада ама на оваа улица има и постара популација кои сега можат покроце и постабилно да си ги изодат овие 100 метри за некои власти проблематични. Морам да се заблагодарам на Велимир Смилевски на кој не му беше битно од која партија се луѓето од улицата и денес не удостои со асфалт. Денес за мене сте среќа зошто сте градоначалник на Бутел, зошто ова на неколку фамилии многу им значи. Ви благодарам.
✨

GoGoAnime gogoanime weathering with you: DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 24

AnimeDao classroom of the elite animedao: The Misfit of Demon King Academy (Dub) (https://animedao.nl/m/R2xm) Episode 13