January 21, 2022 21:00
Магазин

„Би-би-си“ одговара на тврдењата против документарецот „Принцовите и печатот“

„Би-би-си“ застана во одбрана на својот документарен филм за односот меѓу принцовите Хари и Вилијам и новинарите од печатените медиуми.

Бакингемската палата, Кенсингтонската палата и Кларенс Хаус соопштија дека програмата The Princes and the Press („Принцовите и печатот“) изнела „пренадуени и неосновани тврдења“.

Во нивната реакција се наведува дека е „разочарувачки“ да се даде кредибилитет на таквите тврдења.

Но, „Би-би-си“ тврди дека програмата е „за тоа како се прави кралско новинарство и вклучува низа новинари од телевизиската и новинската индустрија“.

Првата епизода од документарниот филм во два дела ја испитува врската помеѓу медиумите и војводата од Кембриџ и војводата од Сасекс.

Првиот дел од документарецот ја анализира тензијата со која се соочуваа двајцата членови на кралското семејство помеѓу придобивките од публицитетот и лошите страни на упадот во приватноста – и како тие се обидуваа да се справат со печатот.

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Black Clover (Dub) Episode 163

watch anime free Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

online anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

My Hero Academia Season 5

anime freaks tv Attack on Titan Season 2