October 19, 2021 05:33
Магазин

Бијонсе и Џеј Зи ќе бидат првите гости во луксузниот дом на Ѓоковиќ на Павловачко езеро

Бијонсе и нејзиниот сопруг Џеј Зи доаѓаат во Србија, како гости кај Новак Ѓоковиќ, ексклузивно дознава Курир.

Поп  ѕвездата и нејзиниот сопруг, кои со години се пријатели со славниот тенисер, пристигнуваат во домот на Ѓоковиќ на Павловачко езеро на крајот на октомври. Спортистот и неговата сопруга наскоро ќе завршат со уредување на семејната оаза помеѓу Рума и Врдник, а брачна двојка од Америка ќе биде меѓу првите гости.

Освен што се пријатели, Новак и еден од најбогатите музичари ги здружија силите и направија заеднички проект. Тие инвестираа во фитнес технологија, односно програмата CLMBR. Станува збор за уред кој симулира вертикално качување, а Новак и Џеј Зи го препознаа потенцијалот за проширување на своите деловни империи.

Сега, кога тие се и деловни партнери, Новак имаше желба на музичарот да им ги покаже убавините на Србија, бидејќи кога пред четири години престојуваше со сопругата Бијонсе во Белград, каде што ја започна нејзината концертна турнеја, немале можност да се запознаат со културата и традицијата на нашиот сосед.

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://4anime.biz: Watch AkaKill! Theater 4anime Episode 24 sword art online 4anime

AnimeTV: Super Dragon Ball Heroes Special Arc anime episode 2 online free at https://animetv.cc demon slayer anime tv

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

Themepalace: https://themepalace.com/users/animefreakws/

Spreaker: https://www.spreaker.com/user/14844520